MAX8511EXK18+T
DigiKeys produktnummer
MAX8511EXK18+TTR-ND - Remsa och spole (TR)
MAX8511EXK18+TCT-ND - Remsbit (CT)
MAX8511EXK18+TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAX8511EXK18+T
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.8V 120MA SC-70-5
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 120mA SC-70-5
EDA-/CAD-modeller
MAX8511EXK18+T Modeller
PSRR
72dB-46dB (1kHz-100kHz)
Styrfunktioner
Avstängning
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Spänning - ingång (max)
6V
Spänning - utspänning (min/fast)
1,8V