MAX8510EXK45+T
DigiKeys produktnummer
MAX8510EXK45+TTR-ND - Remsa och spole (TR)
MAX8510EXK45+TCT-ND - Remsbit (CT)
MAX8510EXK45+TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAX8510EXK45+T
Beskrivning
IC REG LINEAR 4.5V 120MA SC-70-5
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 120mA SC-70-5
EDA-/CAD-modeller
MAX8510EXK45+T Modeller
Kategori
Ström - utgång
PSRR
78dB-54dB (1kHz-100kHz)
Styrfunktioner
Avstängning
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Spänning - ingång (max)
6V
Spänning - utspänning (min/fast)
4,5V
Leverantörens enhetsförpackning
SC-70-5
Spänning - spänningsfall (max)
0,12V vid 120mA (typ)