MAX6138AEXR25+T
DigiKeys produktnummer
MAX6138AEXR25+TTR-ND - Remsa och spole (TR)
MAX6138AEXR25+TCT-ND - Remsbit (CT)
MAX6138AEXR25+TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAX6138AEXR25+T
Beskrivning
IC VREF SHUNT 0.1% SC70-3
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Shunt spänningsreferens IC ±0,1% SC-70-3
EDA-/CAD-modeller
MAX6138AEXR25+T Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
25ppm/°C
Tillverkare
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Brus - 10 Hz till 10 kHz
35µVrms
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ström - katod
65 µA
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Referenstyp
Shunt
Inkapsling/låda
SC-70, SOT-323
Spänning - utspänning (min/fast)
2,5V
Leverantörens enhetsförpackning
SC-70-3
Ström - utgång
15 mA
Basproduktens nummer
Tolerans
±0,1%