MAX6129AEUK25+T
DigiKeys produktnummer
175-MAX6129AEUK25+TTR-ND - Remsa och spole (TR)
175-MAX6129AEUK25+TCT-ND - Remsbit (CT)
175-MAX6129AEUK25+TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAX6129AEUK25+T
Beskrivning
IC VREF SERIES 0.4% SOT23-5
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Series spänningsreferens IC ±0,4% SOT-23-5
EDA-/CAD-modeller
MAX6129AEUK25+T Modeller
Kategori
Brus - 0,1 Hz till 10 Hz
39µVp-p
Tillverkare
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Brus - 10 Hz till 10 kHz
137µVrms
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Spänning - ingång
2,7V-12,6V
Ström - matning
5,75µA
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Spänning - utspänning (min/fast)
2,5V
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Ström - utgång
4 mA
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-5
Tolerans
±0,4%
Basproduktens nummer
Temperaturkoefficient
40ppm/°C