MAX6126BASA25+
DigiKeys produktnummer
MAX6126BASA25+-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAX6126BASA25+
Beskrivning
IC VREF SERIES 0.06% 8SOIC
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Series spänningsreferens IC ±0,06% 8-SOIC
EDA-/CAD-modeller
MAX6126BASA25+ Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
5ppm/°C
Tillverkare
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Brus - 0,1 Hz till 10 Hz
1,45µVp-p
Förpackning
Rör
Spänning - ingång
2,7V-12,6V
Ström - matning
725µA
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Spänning - utspänning (min/fast)
2,5V
Inkapsling/låda
8-SOIC (Bredd 0,154", 3,90mm)
Ström - utgång
10 mA
Leverantörens enhetsförpackning
8-SOIC
Tolerans
±0,06%