MAX6126BASA25+T
DigiKeys produktnummer
MAX6126BASA25+TTR-ND - Remsa och spole (TR)
MAX6126BASA25+TCT-ND - Remsbit (CT)
MAX6126BASA25+TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAX6126BASA25+T
Beskrivning
IC VREF SERIES 0.06% 8SOIC
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Series spänningsreferens IC ±0,06% 8-SOIC
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MAX6126BASA25+T Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
5ppm/°C
Tillverkare
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Brus - 0,1 Hz till 10 Hz
1,45µVp-p
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Spänning - ingång
2,7V-12,6V
Artikelstatus
Aktiv
Ström - matning
725µA
Referenstyp
Series
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Utgångstyp
Fast
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - utspänning (min/fast)
2,5V
Inkapsling/låda
8-SOIC (Bredd 0,154", 3,90mm)
Ström - utgång
10 mA
Leverantörens enhetsförpackning
8-SOIC
Tolerans
±0,06%