MAX6126B25+
DigiKeys produktnummer
MAX6126B25+-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAX6126B25+
Beskrivning
IC VREF SERIES 0.1% 8UMAX
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Series spänningsreferens IC ±0,1% 8-uMAX/uSOP
EDA-/CAD-modeller
MAX6126B25+ Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
7ppm/°C
Tillverkare
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Brus - 0,1 Hz till 10 Hz
1,45µVp-p
Förpackning
Rör
Spänning - ingång
2,7V-12,6V
Ström - matning
725µA
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Spänning - utspänning (min/fast)
2,5V
Inkapsling/låda
8-TSSOP, 8-MSOP (Bredd 0,118", 3,00mm)
Ström - utgång
10 mA
Leverantörens enhetsförpackning
8-uMAX/uSOP
Tolerans
±0,1%