MAX6126A28+
DigiKeys produktnummer
MAX6126A28+-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAX6126A28+
Beskrivning
IC VREF SERIES 0.06% 8UMAX
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Series spänningsreferens IC ±0,06% 8-uMAX/uSOP
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MAX6126A28+ Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
3ppm/°C
Tillverkare
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Brus - 0,1 Hz till 10 Hz
1,45µVp-p
Förpackning
Rör
Spänning - ingång
3V-12,6V
Artikelstatus
Aktiv
Ström - matning
725µA
Referenstyp
Series
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Utgångstyp
Fast
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - utspänning (min/fast)
2,8V
Inkapsling/låda
8-TSSOP, 8-MSOP (Bredd 0,118", 3,00mm)
Ström - utgång
10 mA
Leverantörens enhetsförpackning
8-uMAX/uSOP
Tolerans
±0,06%