MAX6071BAUT25/V+T
DigiKeys produktnummer
175-MAX6071BAUT25/V+TTR-ND - Remsa och spole (TR)
175-MAX6071BAUT25/V+TCT-ND - Remsbit (CT)
175-MAX6071BAUT25/V+TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAX6071BAUT25/V+T
Beskrivning
IC VREF SERIES 0.08% SOT23-6
Tillverkarens standardleveranstid
35 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Series spänningsreferens IC ±0,08% SOT-23-6
EDA-/CAD-modeller
MAX6071BAUT25/V+T Modeller
Kategori
Brus - 10 Hz till 10 kHz
6µVrms
Spänning - ingång
2,8V-5,5V
Ström - matning
300µA
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Referenstyp
Series
Grad
Automotive
Utgångstyp
Fast
Godkännande
AEC-Q100
Spänning - utspänning (min/fast)
2,5V
Ström - utgång
10 mA
Inkapsling/låda
SOT-23-6
Tolerans
±0,08%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-6
Temperaturkoefficient
8ppm/°C
Basproduktens nummer
Brus - 0,1 Hz till 10 Hz