MAX6035AAUR30+T
DigiKeys produktnummer
MAX6035AAUR30+TTR-ND - Remsa och spole (TR)
MAX6035AAUR30+TCT-ND - Remsbit (CT)
MAX6035AAUR30+TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAX6035AAUR30+T
Beskrivning
IC VREF SERIES 0.2% SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Series spänningsreferens IC ±0,2% SOT-23-3
EDA-/CAD-modeller
MAX6035AAUR30+T Modeller
Kategori
Brus - 0,1 Hz till 10 Hz
25µVp-p
Tillverkare
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Brus - 10 Hz till 10 kHz
25µVrms
Spänning - ingång
4,9V-33V
Ström - matning
95µA
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Spänning - utspänning (min/fast)
3V
Inkapsling/låda
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Ström - utgång
10 mA
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Tolerans
±0,2%
Basproduktens nummer
Temperaturkoefficient
30ppm/°C