MAX6018BEUR16+T
DigiKeys produktnummer
MAX6018BEUR16+TTR-ND - Remsa och spole (TR)
MAX6018BEUR16+TCT-ND - Remsbit (CT)
MAX6018BEUR16+TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAX6018BEUR16+T
Beskrivning
IC VREF SERIES 0.4% SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Series spänningsreferens IC ±0,4% SOT-23-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MAX6018BEUR16+T Modeller
Kategori
Brus - 0,1 Hz till 10 Hz
40µVp-p
Tillverkare
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Brus - 10 Hz till 10 kHz
150µVrms
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Spänning - ingång
1,8V-5,5V
Artikelstatus
Aktiv
Ström - matning
6µA
Referenstyp
Series
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Utgångstyp
Fast
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - utspänning (min/fast)
1,6V
Inkapsling/låda
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Ström - utgång
1 mA
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Tolerans
±0,4%
Basproduktens nummer
Temperaturkoefficient
50ppm/°C