MAX20090ATP/V+T
DigiKeys produktnummer
175-MAX20090ATP/V+TTR-ND - Remsa och spole (TR)
175-MAX20090ATP/V+TCT-ND - Remsbit (CT)
175-MAX20090ATP/V+TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAX20090ATP/V+T
Beskrivning
IC LED DRIVER CTRLR PWM 20TQFN
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MAX20090ATP/V+T Modeller
Kategori
Frekvens
200kHz-2MHz
Tillverkare
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Dimning
Analog, PWM
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Belysning
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Typ
DC DC styrenhet
Grad
Automotive
Topologi
SEPIC, buckomvandlare (step-down), boostomvandlare (step-Up)
Godkännande
AEC-Q100
Intern(a) brytare
Nej
Monteringstyp
Ytmontering
Antal utgångar
1
Inkapsling/låda
20-WFQFN exponerad kontaktyta
Spänning - matning (min)
5V
Leverantörens enhetsförpackning
20-TQFN (4x4)
Spänning - matning (max)
65V
Basproduktens nummer
Spänning - utspänning
65V