MAX1818EUT18+T
DigiKeys produktnummer
175-MAX1818EUT18+TTR-ND - Remsa och spole (TR)
175-MAX1818EUT18+TCT-ND - Remsbit (CT)
175-MAX1818EUT18+TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAX1818EUT18+T
Beskrivning
IC REG LIN POS ADJ 500MA SOT-6
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Justerbar (fast) 1 Utgång 500mA SOT-23-6
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MAX1818EUT18+T Modeller
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
250 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Styrfunktioner
Aktivera, likspänningssignal
Artikelstatus
Aktiv
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, kortslutning
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Utgångstyp
Monteringstyp
Ytmontering
Antal regulatorer
1
Inkapsling/låda
SOT-23-6
Spänning - ingång (max)
5,5V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-6
Spänning - utspänning (min/fast)
1,25V (1,8V)