MAX1806EUA33+T
DigiKeys produktnummer
MAX1806EUA33+TR-ND - Remsa och spole (TR)
MAX1806EUA33+CT-ND - Remsbit (CT)
MAX1806EUA33+DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAX1806EUA33+T
Beskrivning
IC REG LIN POS ADJ 500MA 8UMAX
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Justerbar (fast) 1 Utgång 500mA 8-uMAX-EP|8-uSOP-EP
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MAX1806EUA33+T Modeller
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
400 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Styrfunktioner
Aktivera, likspänningssignal
Artikelstatus
Aktiv
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, kortslutning
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Utgångstyp
Monteringstyp
Ytmontering
Antal regulatorer
1
Inkapsling/låda
8-TSSOP, 8-MSOP (0,118", bredd 3mm) exponerad kontaktyta
Spänning - ingång (max)
5,5V
Leverantörens enhetsförpackning
8-uMAX-EP|8-uSOP-EP
Spänning - utspänning (min/fast)
0,8V (3,3V)