MAX1793EUE33+
DigiKeys produktnummer
MAX1793EUE33+-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAX1793EUE33+
Beskrivning
IC REG LINEAR POS ADJ 1A 16TSSOP
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Justerbar (fast) 1 Utgång 1A 16-TSSOP-EP
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MAX1793EUE33+ Modeller
Kategori
Spänning - spänningsfall (max)
0,35V vid 1A
Tillv.
Ström - utgång
Förpackning
Rör
Vilström - (Iq)
200 µA
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Aktivera, återställning
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, kortslutning
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
5,5V
Inkapsling/låda
16-TSSOP (Bredd 0,173", 4,4mm) exponerad kontaktyta
Spänning - utspänning (min/fast)
1,25V (3,3V)