MAX1793EUE33+T
DigiKeys produktnummer
175-MAX1793EUE33+TTR-ND - Remsa och spole (TR)
175-MAX1793EUE33+TCT-ND - Remsbit (CT)
175-MAX1793EUE33+TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAX1793EUE33+T
Beskrivning
IC REG LINEAR POS ADJ 1A 16TSSOP
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Justerbar (fast) 1 Utgång 1A 16-TSSOP-EP
EDA-/CAD-modeller
MAX1793EUE33+T Modeller
Kategori
Spänning - spänningsfall (max)
0,35V vid 1A
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Vilström - (Iq)
200 µA
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Aktivera, återställning
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, kortslutning
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Antal regulatorer
Spänning - ingång (max)
5,5V
Inkapsling/låda
16-TSSOP (Bredd 0,173", 4,4mm) exponerad kontaktyta
Spänning - utspänning (min/fast)
1,25V (3,3V)