MAX1792EUA33+T
DigiKeys produktnummer
175-MAX1792EUA33+TTR-ND - Remsa och spole (TR)
175-MAX1792EUA33+TCT-ND - Remsbit (CT)
175-MAX1792EUA33+TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAX1792EUA33+T
Beskrivning
IC REG LIN POS ADJ 500MA 8UMAX
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Justerbar (fast) 1 Utgång 500mA 8-uMAX-EP|8-uSOP-EP
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MAX1792EUA33+T Modeller
Kategori
Spänning - spänningsfall (max)
0,25V vid 500mA
Tillv.
Ström - utgång
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Vilström - (Iq)
250 µA
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Aktivera, återställning
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
5,5V
Inkapsling/låda
8-TSSOP, 8-MSOP (0,118", bredd 3mm) exponerad kontaktyta
Spänning - utspänning (min/fast)
1,25V (3,3V)