MAX1734EUK18+T
DigiKeys produktnummer
MAX1734EUK18+TTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAX1734EUK18+T
Beskrivning
IC REG BUCK 1.8V 250MA SOT23-5
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Buck Spänningsregulator IC Positiv Fast 1,8V 1 Utgång 250mA SC-74A, SOT-753
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MAX1734EUK18+T Modeller
Kategori
Spänning - ingång (max)
5,5V
Tillv.
Spänning - utspänning (min/fast)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Ström - utgång
Artikelstatus
Aktiv
Frekvens - switchande
1,2MHz
Funktion
Step-down
Synkron likriktare
Ja
Utgångskonfiguration
Positiv
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Topologi
Monteringstyp
Ytmontering
Utgångstyp
Inkapsling/låda
Antal utgångar
1
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-5
Spänning - ingång (min)
2,7V