MAX1595ETC33+T
DigiKeys produktnummer
MAX1595ETC33+T-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAX1595ETC33+T
Beskrivning
IC REG CHARGE PUMP 3.3V 12TQFN
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Matarpump Spänningsregulator IC Positiv Fast 3,3V 1 Utgång 125mA 12-WQFN exponerad kontaktyta
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MAX1595ETC33+T Modeller
Kategori
Spänning - ingång (max)
5,5V
Tillv.
Spänning - utspänning (min/fast)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Ström - utgång
Artikelstatus
Föråldrad
Frekvens - switchande
1MHz
Funktion
Step-up/step-down
Synkron likriktare
Nej
Utgångskonfiguration
Positiv
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Topologi
Monteringstyp
Ytmontering
Utgångstyp
Inkapsling/låda
Antal utgångar
1
Leverantörens enhetsförpackning
12-TQFN (4x4)
Spänning - ingång (min)
1,8V