MAX15062C12EVKIT#
DigiKeys produktnummer
MAX15062C12EVKIT#-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAX15062C12EVKIT#
Beskrivning
EVAL BOARD FOR MAX15062
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
MAX15062 Himalaya DC/DC, nedväxling 1 oisolerade utgångar Utgångar utvärderingskort
Kategori
Ström - utgång
300mA
Tillverkare
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Spänning - ingång
14V-60V
Serie
Regulatortopologi
Buck
Förpackning
Box
Frekvens - switchande
500kHz
Artikelstatus
Aktiv
Innehåll
Kort
Huvudsyfte
DC/DC, nedväxling
Använd IC / komponent
MAX15062
Utgångar och typ
1 oisolerade utgångar
Basproduktens nummer
Spänning - utspänning
12V