MAX15006BATT/V+T
DigiKeys produktnummer
175-MAX15006BATT/V+TTR-ND - Remsa och spole (TR)
175-MAX15006BATT/V+TCT-ND - Remsbit (CT)
175-MAX15006BATT/V+TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAX15006BATT/V+T
Beskrivning
IC REG LINEAR 5V 50MA 6-TDFN
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 50mA 6-TDFN (3x3)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MAX15006BATT/V+T Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
17 µA
Tillv.
Ström - drift (max)
150 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
66dB (100 Hz)
Artikelstatus
Aktiv
Skyddsfunktioner
Övertemperatur, kortslutning
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Utgångstyp
Grad
Automotive
Antal regulatorer
1
Godkännande
AEC-Q100
Spänning - ingång (max)
40V
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - utspänning (min/fast)
5V
Inkapsling/låda
6-WDFN exponerad kontaktyta
Spänning - spänningsfall (max)
0,525V vid 50mA