LM4050CEM3-2.5+T | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | LM4050CEM3-2.5+T |
Beskrivning | IC VREF SHUNT 0.5% SOT23-3 |
Tillverkarens standardleveranstid | 10 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Shunt spänningsreferens IC ±0,5% SOT-23-3 |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | LM4050CEM3-2.5+T Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient 50ppm/°C |
Tillverkare Analog Devices Inc./Maxim Integrated | Brus - 10 Hz till 10 kHz 35µVrms |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Ström - katod 65 µA |
Artikelstatus Aktiv | Arbetstemperatur -40°C-125°C (TA) |
Referenstyp Shunt | Monteringstyp Ytmontering |
Utgångstyp Fast | Inkapsling/låda TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Spänning - utspänning (min/fast) 2,5V | Leverantörens enhetsförpackning SOT-23-3 |
Ström - utgång 15 mA | Basproduktens nummer |
Tolerans ±0,5% |