LM4050AEM3-2.5+T
DigiKeys produktnummer
LM4050AEM3-2.5+TTR-ND - Remsa och spole (TR)
LM4050AEM3-2.5+TCT-ND - Remsbit (CT)
LM4050AEM3-2.5+TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LM4050AEM3-2.5+T
Beskrivning
IC VREF SHUNT 0.1% SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Shunt spänningsreferens IC ±0,1% SOT-23-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LM4050AEM3-2.5+T Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
50ppm/°C
Tillverkare
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Brus - 10 Hz till 10 kHz
35µVrms
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ström - katod
65 µA
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Referenstyp
Shunt
Monteringstyp
Ytmontering
Utgångstyp
Fast
Inkapsling/låda
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spänning - utspänning (min/fast)
2,5V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Ström - utgång
15 mA
Basproduktens nummer
Tolerans
±0,1%