LM4040DIM3-2.5+T
DigiKeys produktnummer
LM4040DIM3-2.5+TTR-ND - Remsa och spole (TR)
LM4040DIM3-2.5+TCT-ND - Remsbit (CT)
LM4040DIM3-2.5+TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LM4040DIM3-2.5+T
Beskrivning
IC VREF SHUNT 1% SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Shunt spänningsreferens IC ±1% SOT-23-3
EDA-/CAD-modeller
LM4040DIM3-2.5+T Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
150ppm/°C
Tillverkare
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Brus - 10 Hz till 10 kHz
35µVrms
Ström - katod
70 µA
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Inkapsling/låda
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spänning - utspänning (min/fast)
2,5V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Ström - utgång
15 mA
Basproduktens nummer
Tolerans
±1%