LM4040CEX3-3.3+T
DigiKeys produktnummer
LM4040CEX3-3.3+TTR-ND - Remsa och spole (TR)
LM4040CEX3-3.3+TCT-ND - Remsbit (CT)
LM4040CEX3-3.3+TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LM4040CEX3-3.3+T
Beskrivning
IC VREF SHUNT 0.5% SC70-3
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Shunt spänningsreferens IC ±0,5% SC-70-3
EDA-/CAD-modeller
LM4040CEX3-3.3+T Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
100ppm/°C
Tillverkare
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Brus - 10 Hz till 10 kHz
50µVrms
Ström - katod
67 µA
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Inkapsling/låda
SC-70, SOT-323
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
SC-70-3
Ström - utgång
15 mA
Basproduktens nummer
Tolerans
±0,5%