LM4040BIM3-2.5/V+T
DigiKeys produktnummer
175-LM4040BIM3-2.5/V+TTR-ND - Remsa och spole (TR)
175-LM4040BIM3-2.5/V+TCT-ND - Remsbit (CT)
175-LM4040BIM3-2.5/V+TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LM4040BIM3-2.5/V+T
Beskrivning
IC VREF SHUNT 0.2% SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Shunt spänningsreferens IC ±0,2% SOT-23-3
EDA-/CAD-modeller
LM4040BIM3-2.5/V+T Modeller
Kategori
Brus - 10 Hz till 10 kHz
35µVrms
Ström - katod
65 µA
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Referenstyp
Shunt
Godkännande
AEC-Q100
Spänning - utspänning (min/fast)
2,5V
Inkapsling/låda
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Ström - utgång
15 mA
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Tolerans
±0,2%
Basproduktens nummer
Temperaturkoefficient
100ppm/°C