LM4040BIM3-2.5/V+T | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | LM4040BIM3-2.5/V+T |
Beskrivning | IC VREF SHUNT 0.2% SOT23-3 |
Tillverkarens standardleveranstid | 10 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Shunt spänningsreferens IC ±0,2% SOT-23-3 |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | LM4040BIM3-2.5/V+T Modeller |
Kategori | Brus - 10 Hz till 10 kHz 35µVrms |
Tillverkare Analog Devices Inc./Maxim Integrated | Ström - katod 65 µA |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Arbetstemperatur -40°C-125°C (TA) |
Artikelstatus Aktiv | Grad Automotive |
Referenstyp Shunt | Godkännande AEC-Q100 |
Utgångstyp Fast | Monteringstyp Ytmontering |
Spänning - utspänning (min/fast) 2,5V | Inkapsling/låda TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Ström - utgång 15 mA | Leverantörens enhetsförpackning SOT-23-3 |
Tolerans ±0,2% | Basproduktens nummer |
Temperaturkoefficient 100ppm/°C |