LM4040BEX3-3.3+T
DigiKeys produktnummer
LM4040BEX3-3.3+T-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LM4040BEX3-3.3+T
Beskrivning
IC VREF SHUNT 0.2% SC70-3
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Shunt spänningsreferens IC ±0,2% SC-70-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LM4040BEX3-3.3+T Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
100ppm/°C
Tillverkare
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Brus - 10 Hz till 10 kHz
50µVrms
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Ström - katod
67 µA
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Referenstyp
Shunt
Monteringstyp
Ytmontering
Utgångstyp
Fast
Inkapsling/låda
SC-70, SOT-323
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
SC-70-3
Ström - utgång
15 mA
Basproduktens nummer
Tolerans
±0,2%