LM4040AEX3-3.3+T
DigiKeys produktnummer
LM4040AEX3-3.3+TR-ND - Remsa och spole (TR)
LM4040AEX3-3.3+CT-ND - Remsbit (CT)
LM4040AEX3-3.3+DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LM4040AEX3-3.3+T
Beskrivning
IC VREF SHUNT 0.1% SC70-3
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Shunt spänningsreferens IC ±0,1% SC-70-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LM4040AEX3-3.3+T Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
100ppm/°C
Tillverkare
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Brus - 10 Hz till 10 kHz
50µVrms
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ström - katod
67 µA
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Referenstyp
Shunt
Monteringstyp
Ytmontering
Utgångstyp
Fast
Inkapsling/låda
SC-70, SOT-323
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
SC-70-3
Ström - utgång
15 mA
Basproduktens nummer
Tolerans
±0,1%