DS1809Z-010+
DigiKeys produktnummer
DS1809Z-010+-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DS1809Z-010+
Beskrivning
IC DIG POT 10K 8-SOIC
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Digitala potentiometrar 10k Ohm 1 kretsar 64 uttag Tryckknapp Gränssnitt 8-SOIC
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DS1809Z-010+ Modeller
Kategori
Gränssnitt
Tryckknapp
Tillverkare
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Minnestyp
Icke-flyktigt
Serie
Spänning - källa
5V
Förpackning
Rör
Tolerans
±20%
Artikelstatus
Aktiv
Temperaturkoefficient (typ)
750ppm/°C
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Monteringstyp
Ytmontering
Avsmalning
Linjär
Leverantörens enhetsförpackning
8-SOIC
Konfiguration
Potentiometer
Inkapsling/låda
8-SOIC (Bredd 0,154", 3,90mm)
Antal kretsar
1
Arbetstemperatur
-40°C-85°C