LR T66F-AABB-1-1-20-R33-Z
DigiKeys produktnummer
475-LRT66F-AABB-1-1-20-R33-ZTR-ND - Remsa och spole (TR)
475-LRT66F-AABB-1-1-20-R33-ZCT-ND - Remsbit (CT)
475-LRT66F-AABB-1-1-20-R33-ZDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LR T66F-AABB-1-1-20-R33-Z
Beskrivning
LED RED CLEAR 2PLCC SMD
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Röd 625nm LED-indikation - diskret 1,95V 2-PLCC
Kategori
Spänning - fram (Vf) (Typ)
1,95V
Tillv.
Ström - test
20mA
Serie
Visningsvinkel
55°
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Våglängd - dominant
Färg
Våglängd - topp
634nm
Konfiguration
Standard
Inkapsling/låda
2-PLCC
Linsfärg
Färglös
Leverantörens enhetsförpackning
Linstransparens
Clear
Storlek/dimension
L 3,20 x B 2,80mm
Millicandela-märkning
Höjd (max)
3,50mm
Linstyp
Rund med välvd topp
Basproduktens nummer
Linsstorlek
Diam. 2,60mm