LG Y876-P1Q2-24-0-20-R18-Z
DigiKeys produktnummer
475-LGY876-P1Q2-24-0-20-R18-ZTR-ND - Remsa och spole (TR)
475-LGY876-P1Q2-24-0-20-R18-ZCT-ND - Remsbit (CT)
475-LGY876-P1Q2-24-0-20-R18-ZDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LG Y876-P1Q2-24-0-20-R18-Z
Beskrivning
LED GREEN CLEAR SMD R/A
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Grön 570nm LED-indikation - diskret 2V 2-SMD, flata ledningar
Kategori
Spänning - fram (Vf) (Typ)
2V
Tillv.
Ström - test
20mA
Serie
Visningsvinkel
120°
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Våglängd - dominant
Färg
Våglängd - topp
572nm
Konfiguration
Standard
Inkapsling/låda
2-SMD, flata ledningar
Linsfärg
Färglös
Leverantörens enhetsförpackning
Linstransparens
Clear
Storlek/dimension
L 2,20 x B 1,20mm
Millicandela-märkning
Höjd (max)
1,20mm
Linstyp
Rektangulär med plan topp
Basproduktens nummer
Linsstorlek
1,70mm x 0,70mm