LG T676-P1Q2-24-0-20-R18-Z
DigiKeys produktnummer
475-LGT676-P1Q2-24-0-20-R18-ZTR-ND - Remsa och spole (TR)
475-LGT676-P1Q2-24-0-20-R18-ZCT-ND - Remsbit (CT)
475-LGT676-P1Q2-24-0-20-R18-ZDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LG T676-P1Q2-24-0-20-R18-Z
Beskrivning
LED GREEN CLEAR 2PLCC SMD
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Grön 570nm LED-indikation - diskret 2V 2-PLCC
Kategori
Spänning - fram (Vf) (Typ)
2V
Tillv.
Ström - test
20mA
Serie
Visningsvinkel
120°
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Våglängd - dominant
Färg
Våglängd - topp
572nm
Konfiguration
Standard
Inkapsling/låda
2-PLCC
Linsfärg
Färglös
Leverantörens enhetsförpackning
Linstransparens
Clear
Storlek/dimension
L 3,20 x B 2,80mm
Millicandela-märkning
Höjd (max)
2,10mm
Linstyp
Rund med plan topp
Basproduktens nummer
Linsstorlek
Diam. 2,40mm