LG Q976.01-MGNI-35-1-20-R18
DigiKeys produktnummer
475-LGQ976.01-MGNI-35-1-20-R18TR-ND - Remsa och spole (TR)
475-LGQ976.01-MGNI-35-1-20-R18CT-ND - Remsbit (CT)
475-LGQ976.01-MGNI-35-1-20-R18DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LG Q976.01-MGNI-35-1-20-R18
Beskrivning
LED CHIP 0603
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Grön 574nm LED-indikation - diskret 2V 0603 (metrisk 1608)
Kategori
Linsstorlek
1,10mm x 0,80mm
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (Typ)
2V
Serie
Ström - test
20mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Visningsvinkel
140°
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Färg
Våglängd - dominant
Konfiguration
Oberoende
Våglängd - topp
574nm
Linsfärg
Färglös
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Linstransparens
Clear
Leverantörens enhetsförpackning
Millicandela-märkning
Storlek/dimension
L 1,60 x B 0,80mm
Linstyp
Rektangulär med plan topp
Höjd (max)
0,75mm