P52-750-S-2B-D-4.5V-000-000
DigiKeys produktnummer
734-P52-750-S-2B-D-4.5V-000-000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
P52-750-S-2B-D-4.5V-000-000
Beskrivning
INDUSTRIAL PRESSURE SENSOR, 750
Detaljerad beskrivning
Trycksensorer 750PSI (5 171,07kPa) Sealed Gauge Hane - 1/8" (3,18mm) NPT 0,5V-4,5V Cylinder, gängad
Kategori
Utgång
0,5V-4,5V
Precision
±0,25%
Serie
Spänning - källa
4,5V-5,5V
Portstorlek
Hane - 1/8" (3,18mm) NPT
Termineringstyp
Deutsch, 3 stift
Trycktyp
Sealed Gauge
Maximalt tryck
7 500PSI (51 710,68kPa)
Arbetstryck
750PSI (5 171,07kPa)
Arbetstemperatur
-40°C-125°C