P52-500-S-2A-P-4.5V-000-000
DigiKeys produktnummer
734-P52-500-S-2A-P-4.5V-000-000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
P52-500-S-2A-P-4.5V-000-000
Beskrivning
INDUSTRIAL PRESSURE SENSOR, 500
Detaljerad beskrivning
Trycksensorer 500PSI (3 447,38kPa) Sealed Gauge Hane - 1/4" (6,35mm) NPT 0,5V-4,5V Cylinder, gängad
Kategori
Utgång
0,5V-4,5V
Precision
±0,25%
Serie
Spänning - källa
4,5V-5,5V
Portstorlek
Hane - 1/4" (6,35mm) NPT
Termineringstyp
Packard, 3 stift
Trycktyp
Sealed Gauge
Maximalt tryck
5 000PSI (34 473,79kPa)
Arbetstryck
500PSI (3 447,38kPa)
Arbetstemperatur
-40°C-125°C