P52-50-A-2B-D-4.5V-000-000
DigiKeys produktnummer
734-P52-50-A-2B-D-4.5V-000-000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
P52-50-A-2B-D-4.5V-000-000
Beskrivning
INDUSTRIAL PRESSURE SENSOR, 50 P
Detaljerad beskrivning
Trycksensorer 50PSI (344,74kPa) Absolut Hane - 1/8" (3,18mm) NPT 0,5V-4,5V Cylinder, gängad
Kategori
Utgång
0,5V-4,5V
Precision
±0,25%
Serie
Spänning - källa
4,5V-5,5V
Portstorlek
Hane - 1/8" (3,18mm) NPT
Termineringstyp
Deutsch, 3 stift
Trycktyp
Absolut
Maximalt tryck
500PSI (3 447,38kPa)
Arbetstryck
50PSI (344,74kPa)
Arbetstemperatur
-40°C-125°C