P52-100-G-2B-P-4.5V-000-000
DigiKeys produktnummer
734-P52-100-G-2B-P-4.5V-000-000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
P52-100-G-2B-P-4.5V-000-000
Beskrivning
INDUSTRIAL PRESSURE SENSOR, 100
Detaljerad beskrivning
Trycksensorer 100PSI (689,48kPa) Gauge Hane - 1/8" (3,18mm) NPT 0,5V-4,5V Cylinder, gängad
Kategori
Utgång
0,5V-4,5V
Precision
±0,25%
Serie
Spänning - källa
4,5V-5,5V
Portstorlek
Hane - 1/8" (3,18mm) NPT
Termineringstyp
Packard, 3 stift
Trycktyp
Gauge
Maximalt tryck
300PSI (2068.4kPa)
Arbetstryck
100PSI (689,48kPa)
Arbetstemperatur
-40°C-125°C