P52-100-A-2A-D-4.5V-000-000
DigiKeys produktnummer
734-P52-100-A-2A-D-4.5V-000-000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
P52-100-A-2A-D-4.5V-000-000
Beskrivning
INDUSTRIAL PRESSURE SENSOR, 100
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Trycksensorer 100PSI (689,48kPa) Absolut Hane - 1/4" (6,35mm) NPT 0,5V-4,5V Cylinder, gängad
Kategori
Utgång
0,5V-4,5V
Tillverkare
Amphenol SSI Technologies
Precision
±0,25%
Serie
Spänning - källa
4,5V-5,5V
Förpackning
Bulk
Portstorlek
Hane - 1/4" (6,35mm) NPT
Artikelstatus
Aktiv
Porttyp
Gängad
Tillämpningar
Industriautomation, medicinteknisk ventilering
Termineringstyp
Deutsch, 3 stift
Trycktyp
Absolut
Maximalt tryck
1 000PSI (6 894,76kPa)
Arbetstryck
100PSI (689,48kPa)
Arbetstemperatur
-40°C-125°C