P51-50-G-A-I36-20MA-000-000
DigiKeys produktnummer
734-1031-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
P51-50-G-A-I36-20MA-000-000
Beskrivning
SENSOR 50PSIG 1/4NPT 20MA
Detaljerad beskrivning
Trycksensorer 50PSI (344,74kPa) Vented Gauge Hane - 1/4" (6,35mm) NPT 4mA-20mA Cylinder
Kategori
Utgång
4mA-20mA
Precision
±1%
Serie
Spänning - källa
8V-30V
Förpackning
Box
Portstorlek
Hane - 1/4" (6,35mm) NPT
Trycktyp
Vented Gauge
Arbetstryck
50PSI (344,74kPa)
Arbetstemperatur
-40°C-105°C