P51-03-G-UC-I36-20MA-000-000
DigiKeys produktnummer
734-1181-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
P51-03-G-UC-I36-20MA-000-000
Beskrivning
SENSOR 3 PSIG 20MA 1/4 - 18 NPT
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Trycksensorer 3PSI (20,68kPa) Vented Gauge Hane - 1/4" (6,35mm) NPT 4mA-20mA Cylinder
Kategori
Utgång
4mA-20mA
Tillverkare
Amphenol SSI Technologies
Precision
±2%
Serie
Spänning - källa
8V-30V
Förpackning
Bulk
Portstorlek
Hane - 1/4" (6,35mm) NPT
Artikelstatus
Aktiv
Porttyp
Gängad
Tillämpningar
Industriautomation
Egenskaper
Förstärkt utgång, temperaturkompenserad
Trycktyp
Vented Gauge
Termineringstyp
Kabel 3'
Arbetstryck
3PSI (20,68kPa)
Arbetstemperatur
-40°C-105°C