ATM15-12PA-BM01_2
ATM15-12PA-BM01
DigiKeys produktnummer
889-3336-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ATM15-12PA-BM01
Beskrivning
CONN HEADER VERT 12POS
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 12 positioner
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ATM15-12PA-BM01 Modeller
Kategori
Kontaktlängd - polstift
0,120" (3,05mm)
Tillv.
Isoleringshöjd
1,189" (30,20mm)
Serie
Kontaktform
Cirkulär
Förpackning
Tråg
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Kontaktdonstyp
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Kontakttyp
Stift
Isoleringsmaterial
Termoplast
Antal positioner
Egenskaper
Kortguide, anslutningsfläns, monteringsfläns
Antal rader
2
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Antal inlästa positioner
Alla
Ingångsskydd
IP67
Stil
Isolering, färg
Grå
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Strömklassning (Ampere)
7,5A
Monteringstyp
Spänningsvärde
250V