ATF13-12PA-BM13
DigiKeys produktnummer
889-ATF13-12PA-BM13-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ATF13-12PA-BM13
Beskrivning
BOARD MOUNT HEADER, RIGHT ANGLE,
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 12 positioner 0,174" (4,42mm)
EDA-/CAD-modeller
ATF13-12PA-BM13 Modeller
Kategori
Kontaktlängd - polstift
0,120" (3,05mm)
Tillv.
Isoleringshöjd
0,874" (22,20mm)
Serie
Kontaktform
Cirkulär
Förpackning
Bulk
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Kontakttyp
Stift
Isoleringsmaterial
Termoplast
Delning - hopkoppling
Egenskaper
Monteringsfläns
Antal positioner
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Antal rader
2
Ingångsskydd
IP67 - dammtät, vattentät
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Grå
Stil
Strömklassning (Ampere)
13A
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Spänningsvärde
250VDC