ATF13-08PA-BM13
ATF13-08PA-BM13
AT Series™ Connectors Overview
ATF13-08PA-BM13
DigiKeys produktnummer
889-ATF13-08PA-BM13-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ATF13-08PA-BM13
Beskrivning
BOARD MOUNT HEADER, RIGHT ANGLE,
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 8 positioner
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ATF13-08PA-BM13 Modeller
Kategori
Kontaktlängd - polstift
0,120" (3,05mm)
Tillv.
Isoleringshöjd
0,917" (23,29mm)
Serie
Kontaktform
Cirkulär
Förpackning
Bulk
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Kontakttyp
Stift
Isoleringsmaterial
Termoplast
Antal positioner
Egenskaper
Monteringsfläns
Antal rader
2
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Antal inlästa positioner
Alla
Ingångsskydd
IP67 - dammtät, vattentät
Stil
Isolering, färg
Grå
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Strömklassning (Ampere)
13A
Monteringstyp
Spänningsvärde
250VDC