AT1612-13PBNF13 Bottom
AT Series™ Connectors Overview
AT1612-13PBNF13
DigiKeys produktnummer
AT1612-13PBNF13-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AT1612-13PBNF13
Beskrivning
CONN RCPT 13POS
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 13 positioner
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
AT1612-13PBNF13 Modeller
Kategori
Kontaktlängd - polstift
0,114" (2,90mm)
Tillv.
Isoleringshöjd
0,874" (22,20mm)
Serie
Kontaktform
Cirkulär
Förpackning
Bulk
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Nickel
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - polstift
Nickel
Kontaktdonstyp
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Kontakttyp
Stift
Isoleringsmaterial
Termoplast
Antal positioner
Egenskaper
Tätad
Antal inlästa positioner
Alla
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Stil
Ingångsskydd
IP67
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Isolering, färg
Svart
Monteringstyp
Strömklassning (Ampere)
13A, 25A