AT15-12PA-BM16_2
AT Series™ Connectors Overview
AT15-12PA-BM16
DigiKeys produktnummer
889-3276-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AT15-12PA-BM16
Beskrivning
CONN HEADER VERT 12POS
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 12 positioner
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
AT15-12PA-BM16 Modeller
Kategori
Kontaktlängd - polstift
0,122" (3,10mm)
Tillv.
Isoleringshöjd
1,378" (35,00mm)
Serie
Kontaktform
Cirkulär
Förpackning
Tråg
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Kontakttyp
Stift
Isoleringsmaterial
Termoplast
Antal positioner
Egenskaper
Kortguide, anslutningsfläns, monteringsfläns
Antal rader
2
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Radmellanrum - hopkoppling
Ingångsskydd
IP67
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Grå
Stil
Strömklassning (Ampere)
13A
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Spänningsvärde
250V