AT15-12PA-BM02_2
AT Series™ Connectors Overview
AT15-12PA-BM02
DigiKeys produktnummer
889-3353-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AT15-12PA-BM02
Beskrivning
CONN HEADER VERT 12POS
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 12 positioner
EDA-/CAD-modeller
AT15-12PA-BM02 Modeller
Kategori
Kontaktlängd - polstift
0,122" (3,10mm)
Tillv.
Isoleringshöjd
1,185" (30,10mm)
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Egenskaper
Kortguide, anslutningsfläns, monteringsfläns, gjuten barriär
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
13A
Spänningsvärde
250V