AT13-6P-BM02GRY_2
AT Series™ Connectors Overview
AT13-6P-BM02GRY
DigiKeys produktnummer
889-3349-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AT13-6P-BM02GRY
Beskrivning
CONN HEADER R/A 6POS
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 6 positioner
EDA-/CAD-modeller
AT13-6P-BM02GRY Modeller
Kategori
Kontaktlängd - polstift
0,122" (3,10mm)
Tillv.
Isoleringshöjd
1,390" (35,30mm)
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Egenskaper
Kortguide, anslutningsfläns, monteringsfläns, gjuten barriär
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
13A
Spänningsvärde
250V