AT13-12PA-BM16_2
AT Series™ Connectors Overview
AT13-12PA-BM16
DigiKeys produktnummer
889-3316-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AT13-12PA-BM16
Beskrivning
CONN HEADER R/A 12POS
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 12 positioner
EDA-/CAD-modeller
AT13-12PA-BM16 Modeller
Kategori
Kontaktlängd - polstift
0,122" (3,10mm)
Tillv.
Isoleringshöjd
1,390" (35,30mm)
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Egenskaper
Kortguide, anslutningsfläns, monteringsfläns
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
13A
Spänningsvärde
250V