AT13-12PA-BM03_2
AT Series™ Connectors Overview
AT13-12PA-BM03
DigiKeys produktnummer
889-3315-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AT13-12PA-BM03
Beskrivning
CONN HEADER R/A 12POS
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 12 positioner
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
AT13-12PA-BM03 Modeller
Kategori
Kontaktlängd - polstift
0,122" (3,10mm)
Tillv.
Isoleringshöjd
1,390" (35,30mm)
Serie
Kontaktform
Cirkulär
Förpackning
Tråg
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Kontakttyp
Stift
Isoleringsmaterial
Termoplast
Antal positioner
Egenskaper
Kortguide, anslutningsfläns, monteringsfläns
Antal rader
2
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Radmellanrum - hopkoppling
Ingångsskydd
IP67
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Grå
Stil
Strömklassning (Ampere)
13A
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Spänningsvärde
250V